Dawid-Podsiadlo-2

Dawid Podsiadło, pochodzący z Dąbrowy Górniczej piosenkarz i autor tekstów, wokalista zespołu Curly Heads. Zyskał popularność wygrywając drugą edycję programu muzycznego „X-Factor”.

Jego debiutancka płyta „Comfort and Happiness” (premiera 28 maja 2013) otrzymała status diamentowej i do dziś jest najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce. Pochodzą z niej m.in. przeboje „Nieznajomy”, „Trójkąty i kwadraty”.

Cennym wyróżnieniem w karierze wokalisty jest „Mateusz”, przyznawany przez Program Trzeci Polskiego Radia za debiut w muzyce rozrywkowej.

Dawid Podsiadło jest również zdobywcą pięciu statuetek Fryderyka : w 2014 roku w kategorii album roku, artysta roku, fonograficzny debiut roku i piosenka roku („Trójkąty i kwadraty”); w 2015 roku dochodzi następny w kategorii Teledysk Roku („W dobra stronę”).

W 2014 roku Podsiadło razem z kolegami z Curly Heads nagrał doskonały album „Ruby Dress Skinny Dog”. Jesienią ubiegłego roku powrócił do kariery solowej. Drugi longplay artysty „Annoyance And Disappointment” ukazał się na początku listopada i wywalczył pierwsze miejsce na liście OLiS. W ciągu niespełna dwóch miesięcy pokrył się platyną, a przez wielu krytyków wybrany został najlepszym albumem roku.

Dawid-Podsiadlo