xxanaxx

XXANAXX na Music & Water Festival!

Czołowi przedstawiciele nowej fali polskiego elektronicznego popu zagrają 28 sierpnia w Rybniku. XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu. W ciągu zaledwie trzech lat wydali dwie płyty, debiutancką „Triangles” i wypuszczony w czerwcu „FWRD”. Ich twórczość jest komplementowana przez fanów oraz środowisko muzyczne. Zdążyli zagrać koncerty na czołowych polskich festiwalach. Ich muzyka porwie publiczność w ostatni weekend lata na Music & Water Festival!

Pytając XXANAXX jaki gatunek reprezentują nie otrzymujemy jednoznacznej odpowiedzi. Nie chcą i nie lubią się szufladkować. Media nazywają ich mieszanką popu i alternatywnej elektroniki.

ON od dawna zajmuje się nowoczesną, miejską muzyką, którą tworzył m.in. w Projekcie NOD , jest także twórcą tekstów i muzyki na obu płytach duetu.

ONA to anielski głos znany niektórym z programu X-Factor. Dzieli ich dwanaście lat różnicy co nie wydaje się być problemem.

Oboje są tytanami pracy, lubią przemyśleć każdą nutę co jest ważne kiedy  ma się za cel „wprowadzanie słuchacza w wyższy stan relaksu”. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 i już po kilku miesiącach światło dzienne ujrzał debiutancki singiel duetu zatytułowany „Disappear”.

Efektem był tytuł „debiut roku 2013” przyznany zespołowi przez portal Brand New Anthem. Portal Muno.pl z kolei w 2014 roku nagrodził XXANAXX jako „zespół roku”.

Wydany już w barwach Warner Music Poland debiutancki album duetu zatytułowany „Triangles” ukazał się w maju 2014. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przed media, fanów oraz środowisko muzyczne, nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. To z niej pochodzą popularne single „Story”, „Stay” oraz „Garden”, znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów.

XXANAXX są kolejną polską grupą, z której można być naprawdę dumnym. Ich muzyka w niczym nie odbiega od światowych produkcji, a teksty są subtelne i ciekawe. Druga płyta to bardziej popowo zorientowany materiał. To także pierwsze zderzenie z polskojęzycznym repertuarem, – Kiedyś broniłam się przed śpiewaniem po polsku, teraz bardzo to polubiłam. Wydaje mi się, że dzięki temu mam wtedy lepszy kontakt z publicznością – mówi Klaudia. Jeden z polskich  utworów – „Nie znajdziesz mnie” – stał się singlem  , gościnnie pojawił się w nim także Ten Typ Mes.