Co zabrać ze sobą na festiwal?

Dodał Maciej Cholewa - 24-09-22

co wziąć na festiwal

Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo, lub tak mówią. Ale te "darmowe" doświadczenia często wiążą się z wysoką ceną drogich biletów, podróży i kosztów zakwaterowania. Jednak przy odrobinie planowania i niewielkim budżecie możesz cieszyć się całą zabawą festiwalu bez rozbijania banku i braku spłaty kredytu hipotecznego przez kilka miesięcy. Nawet jeśli jest to coś, co robisz tylko raz w roku, pakowanie na festiwal muzyczny powinno być zgodne z tymi samymi zasadami, co pakowanie na każdą inną podróż. Główna różnica polega na tym, że musisz być o wiele bardziej zorganizowany, ponieważ wszystko, co zabierzesz ze sobą, musi zmieścić się w jednej małej torbie (lub dwóch mniejszych torbach, jeśli planujesz powrót do domu w pewnym momencie). Oto, co musisz zabrać ze sobą.

Jak się przygotować do festiwalu? Poradnik dla początkujących!

Zawsze najlepiej jest dokładnie przygotować się do festiwalu, ponieważ często wszystko może pójść nie tak. Oto najważniejsze rzeczy, o które warto zadbać przed wyruszeniem na festiwal.

 • Dostępna gotówka: Najlepiej w innej walucie niż macierzysta, zwłaszcza jeśli podróżujecie za granicę.
 • Dokumenty: Upewnij się, że masz paszporty, wizy i ubezpieczenie podróżne dla wszystkich osób podróżujących z Tobą.
 • Ubezpieczenie: Upewnij się, że masz ubezpieczenie na wypadek ewentualnych problemów zdrowotnych lub kradzieży.
 • Zdrowie: Upewnij się, że otrzymujesz wszelkie potrzebne szczepienia i jesteś świadomy chorób, które są powszechne na festiwalu.
 • Zakwaterowanie: Ustal, gdzie będziesz mieszkać i dokonaj rezerwacji jak najszybciej.
 • Jedzenie: Przynieś ze sobą kilka przekąsek na festiwal, na wypadek gdybyś nie miał okazji zjeść.
 • Bezpieczeństwo: Upewnij się, że masz bezpieczny sposób na przechowywanie gotówki i cennych rzeczy, gdy jesteś na festiwalu.
festiwal co zabrac

Jakie buty na festiwal?

Większość ludzi biorących udział w festiwalach muzycznych robi to w miesiącach letnich, kiedy jest ciepło i słonecznie. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz cieszyć się tym doświadczeniem, ale oznacza to również, że musisz być bardzo ostrożny w kwestii swojego obuwia. Ale jaki typ butów powinieneś nosić na festiwal muzyczny? Wiele osób zakłada, że musi nosić specjalne obuwie festiwalowe, ale tak nie jest. Wystarczy para wygodnych butów, które są odpowiednie dla pogody, a także dla twojego osobistego gustu.

Jeśli chcesz mieć parę specjalnego obuwia festiwalowego, istnieje wiele różnych opcji dostępnych dla Ciebie. Możesz znaleźć wszystko od prostych butów z płótna do specjalnych sandałów lub butów. Możesz również uzyskać kilka imponująco wyglądających butów festiwalowych w szerokiej gamie kolorów. Nieważne na co się zdecydujesz, pamiętaj, aby kupić je z wyprzedzeniem, tak abyś miał czas na ich rozłożenie i upewnienie się, że są wygodne.

Co zabrać ze sobą na festiwal?

Oto niezbędne przedmioty do Twojej festiwalowej listy pakowania:

 • Obuwie - Wybierz parę butów, które są odporne na warunki atmosferyczne, mają dobrą przyczepność i wsparcie. Ponadto nie zapomnij spakować małej pary nożyczek do cięcia sznurówek, aby nie zaplątały się podczas podróży.
 • Skarpety - Podczas ciepłych letnich miesięcy prawdopodobnie będziesz chciał uniknąć noszenia skarpet. Jednak jeśli wybierasz się w chłodniejsze miesiące, możesz chcieć spakować parę na wszelki wypadek.
 • Zdrowie i higiena - Spakuj trochę środka do dezynfekcji rąk, papieru toaletowego, szczoteczki i pasty do zębów, dezodorantu i kremu do opalania. Możesz również zabrać małą apteczkę, tak na wszelki wypadek.
 • Jedzenie i picie - Upewnij się, że zabrałeś wystarczającą ilość jedzenia i wody, aby przetrwać cały festiwal. Podczas gdy na festiwalu będzie dostępne jedzenie i picie, poruszanie się w tłumie w celu znalezienia tego, co chcesz i dostarczenia tego do przyjaciół może być wyzwaniem. Możesz również zabrać ze sobą wszelkie napoje bezalkoholowe, takie jak woda, kawa czy herbata.
 • Odzież - Jeśli wybierasz się na ciepły festiwal, prawdopodobnie będziesz chciał spakować się lekko. Możesz wypożyczyć lub kupić tanią koszulkę na festiwalu. Jeśli wybierasz się do chłodniejszego miejsca, będziesz chciał przynieść co najmniej jedną bluzę z kapturem lub kurtkę.
 • Sprzęt - Obejmuje to telefon, przenośną ładowarkę (nie chcesz, aby wyczerpała się bateria podczas setu!), kopię dokumentu tożsamości, pieniądze (najlepiej w torbie, którą możesz przypiąć do nogi), bilet na festiwal i dokumenty podróży. Jeśli masz jakieś drobne przedmioty, takie jak biżuteria, leki czy witaminy, możesz je umieścić w małej plastikowej torebce, którą możesz nosić w kieszeni lub torbie.

Musicwaterfestival.pl to atrakcyjne wydarzenie dla wszystkich fanów polskiej sceny muzycznej. Jest to wyjątkowy festiwal organizowany nad wodą!