Dawid Podsiadło

Dodał Maciej Cholewa - 02-10-22

Dawid Podsiadło

Nasza polska scena muzyczna może pochwalić się prawdziwym bogactwem wspaniałych artystów. Co więcej zdecydowana większość z nich jest rozpoznawalna również na świecie. Nie da się ukryć, że choć dawniej nie byliśmy zbytnio przekonani co do naszych, polskich utworów muzycznych, to obecnie podejście do nich uległo ogromnej zmianie. Jednym z artystów, którego koniecznie trzeba poznać jest Dawid Podsiadło. Jak rozwijała się jego kariera na przestrzeni lat?

Dawid Podsiadło - kariera

Dawid Podsiadło urodził się w 1993 roku w Dąbrowie Górniczej i zgodnie z tym co mówili jego rodzice, od najmłodszych lat przejawiał on wyjątkowe zainteresowanie sceną muzyczną. Wobec tego Dawid Podsiadło w 2012 roku zdecydował się na to, by spróbować swoich sił w komercyjnym programie X Factror, gdzie jury programu szukało i łowiło młode talenty muzyczne. Okazało się, że to właśnie Dawid Podsiadło był jednym z nich i już wkrótce mógł on nazwać się zwycięzcą polskiej edycji X Factor. Na krótko po tym wydarzeniu, bo już w 2013 roku światło  dzienne ujrzał jego pierwszy, autorski album pt. Comfort and Happiness. Dotarł on do miejsca 1 na polskiej liście sprzedaży.

Śmiało można powiedzieć, że od tego momentu kariera Dawida Podsiadło nabrała znacznie szybszego tempa. Największym sukcesem jednak mógł się on pochwalić w roku 2018, kiedy to jego album pt. Małomiasteczkowy skradł serca wszystkich słuchaczy i stał się jednym z najczęściej odsłuchiwanych albumów w naszym kraju. Dawid Podsiadło jest również muzykiem, który może pochwalić się jedną z bardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych barw głosu. Sam artysta swoją twórczość muzyczną określa jako "pogranicze pop'u z folkiem".

Jego płyty jednak w dalszym ciągu utrzymują się na topowych miejscach na listach sprzedaży, a sam artysta może pochwalić się nie tylko koncertami w naszym kraju, ale także w innych krajach Europy. Fani, a głównie fanki, Dawida Podsiadło z pewnością już oczekują na to, czym zaskoczy ich artysta w obecnym roku, gdyż zapowiedział on pracę nad kolejnym albumem.


Musicwaterfestival.pl to atrakcyjne wydarzenie dla wszystkich fanów polskiej sceny muzycznej. Jest to wyjątkowy festiwal organizowany nad wodą!