Szybkie i skuteczne sposoby na kac

Dodał Maciej Cholewa - 17-07-22

Kac - jak się go pozbyć

Wszyscy znamy ten stan. Spokojne, szczęśliwe popołudnie zamienia się w chaos pod wpływem kropli alkoholu. Ty też możesz mieć kaca? Nie masz żadnych pretekstów do tego, aby poczuć się tak samo. Kiedy dojdzie do momentu, gdy nie będziesz już mógł się ukryć i powstrzymać od picia – najlepsze i najszybsze sposoby na pokonanie kaca są tutaj!

Kac: jak zapobiegać?

Każdy może doświadczyć kaca po nocy spędzonej na piciu, ale są pewne kroki, które możesz podjąć, aby znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo, że ci się to przydarzy. Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać kacowi:

  • Jedz przed piciem: Głód i alkohol to złe połączenie. Powinieneś zjeść co najmniej godzinę przed piciem, aby uniknąć strasznego bólu głowy na kacu.
  • Mądrze wybierz swój napój: Niektóre rodzaje napojów są mniej prawdopodobne, aby spowodować kaca niż inne. Podczas gdy gin i wódka mają wysokie stężenie kongenerów, które są główną przyczyną kaca, Whiskey i czerwone wino są mniej prawdopodobne, aby wywołać kaca.
  • Pozostań nawodniony: Alkohol jest diuretykiem, co oznacza, że powoduje częstsze oddawanie moczu. Upewnij się, że jesteś nawodniony pijąc wodę i inne napoje bezalkoholowe przez całą noc.
kac sposoby

Kac – jak się go pozbyć?

Najlepsze i najszybsze sposoby na pokonanie kaca:

  • Zjedz zdrowe śniadanie: Unikaj sięgania po coś takiego jak bajgiel czy chlebek bananowy (oba te produkty mają wysoką zawartość węglowodanów), ponieważ sprawią one tylko, że twój cukier we krwi podskoczy, a następnie spadnie i pozostawi cię z jeszcze bardziej złym samopoczuciem. Zamiast tego sięgnij po coś o wysokiej zawartości białka, jak jajka czy smoothie.
  • Pij wodę: Picie dużej ilości wody w trakcie nocnego wyjścia pomoże, ale nie możesz po prostu pić dużo wody, gdy masz kaca. Musisz pić dużo wody przez cały czas, ale jest to niezbędne, gdy masz kaca. Najlepszym sposobem na pozbycie się kaca jest nawodnienie, a dużo wody jest najlepszym sposobem, aby to zrobić.
  • Unikaj kofeiny: To może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale podczas gdy kofeina da ci szybki brzęk i sprawi, że poczujesz się lepiej w krótkim czasie, może pogorszyć odwodnienie w dłuższej perspektywie.
  • Przyjmij multiwitaminę: Alkohol niszczy witaminy i minerały w Twoim organizmie, więc warto wziąć multiwitaminę, aby je zastąpić. Pamiętaj, aby wybrać multiwitaminę, która zawiera witaminy z grupy B - witaminy z grupy B są kluczowe dla pomocy Twojemu organizmowi w rozkładaniu i metabolizowaniu alkoholu.

Jakie są przyczyny kaca?

Kac jest spowodowany metabolizmem alkoholu w twoim organizmie i nagromadzeniem toksyn, które powstają w wyniku tego procesu. Oto najczęstsze przyczyny kaca:

  • Kongenery: Kongenery to zanieczyszczenia znajdujące się w alkoholu, które są odpowiedzialne za kaca. Im bardziej czysty alkohol, tym mniej ma kongenerów i tym mniejsze prawdopodobieństwo, że spowoduje kaca.
  • Odwodnienie: Alkohol jest diuretykiem, co oznacza, że zwiększa wydalanie moczu i może powodować odwodnienie. Upewnij się, że pijesz dużo wody, aby się nawodnić.
  • Słaby sen: Picie alkoholu wyzwala uwalnianie hormonu zwanego kortyzolem, który jest odpowiedzialny za rozbijanie glikogenu w wątrobie i przekształcanie go w energię. Kiedy śpisz, twoje ciało metabolizuje alkohol i zamienia go w tłuszcz.

Musicwaterfestival.pl to atrakcyjne wydarzenie dla wszystkich fanów polskiej sceny muzycznej. Jest to wyjątkowy festiwal organizowany nad wodą!