Ryszard Rynkowski swoją pasją żyje od lat!

Dodał Maciej Cholewa - 31-07-22

Ryszard Rynkowski

Spośród wszystkich muzyków z którymi obecnie mamy do czynienia na polskiej scenie muzycznej, bez wątpienia można jasno stwierdzić, że to Ryszard Rynkowski jest jednym z tych, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to muzyk należący już do nieco starszego pokolenia, jednak jego twórczość przez cały czas pozostaje wyjątkowo młoda i co najważniejsze barwna. Ryszard Rynkowski za czasów swojej młodości gromadził na koncertach prawdziwe tumy, niemniej jednak nic nie zmieniło się także w odniesieniu do czasów obecnych. Ten wybitnie utalentowany wokalista z pewnością zasługuje na uznanie. Wobec tego, co o Ryszardzie Rynkowskim warto wiedzieć?

Ryszard Rynkowski- kariera muzyczna

Ryszard Rynkowski przyszedł na świat w 1951 roku w Elblągu i na samym początku nic nie wskazywało na to, że może być on przyszłym wirtuozem polskiej sceny muzycznej. Wszystko jednak zmieniło się w momencie, kiedy rodzice zdecydowali się zapisać małego Ryszarda na lekcję gry na fortepianie. Tak naprawdę, to właśnie od tego momentu zaczęła się jego bogata kariera muzyczna. Szybko zdecydował się on także popracować nad swoim wokalem, a także zaangażował się on również w szereg innych działań scenicznych i w czasach swojego liceum prowadził kabaret. W 1927 roku jednak Ryszard Rynkowski utworzył grupę EL, z którą zadebiutował na scenie muzycznej. Jego wyjątkowo charakterystyczna barwa głosu, a także mocny ton od razu zapadły w pamięć większości słuchaczom.

Ryszard Rynkowski więc z roku na rok stawał się coraz to bardziej rozpoznawalny, a jego koncerty z autorską grupą przyciągały prawdziwe tłumy. Jednocześnie pomiędzy wspieraniem swoim talentem pianistycznym różnych zespołów, a swoimi własnymi występami na scenie, Ryszard Rynkowski zaczął również pisać teksty dla innych artystów. To właśnie do niego należy przebój pt. Szczęśliwej drogi już czas. Można śmiało powiedzieć, że Ryszard Rynkowski był, jest i zawsze będzie człowiekiem wielu talentów i z całą pewnością porwie jeszcze niejedne tłumy swoim barwnym głosem.


Musicwaterfestival.pl to atrakcyjne wydarzenie dla wszystkich fanów polskiej sceny muzycznej. Jest to wyjątkowy festiwal organizowany nad wodą!