The Dumplings

Dodał Maciej Cholewa - 08-09-22

The Dumplings

The Dumplings to młody polski zespół, grający głównie muzykę electropop. W skład duetu wchodzą Justyna Święs i Kuba Karaś, którzy wspólnie stworzyli trzy płyty cieszące się niesłabnącą sympatią słuchaczy, szczególnie młodego pokolenia. Debiutowali w 2014 roku i od tego czasu mogą pochwalić się już występami na największych polskich scenach, m.in na Open’er Festival i Off Festivalu. 

Muzyka i kariera

Debiutancki album The Dumplings to krążek „No Bad Days", który otrzymał prestiżową złotą płytę. Następnie grupa wypuściła album "Sea You Later" (2015) oraz "Raj" w 2018 roku. Justyna Święs i Kuba Karaś są autorami hitów, takich jak „Kocham być z tobą”, „Nie gotujemy” czy „Przykro mi”. Utwory szybko stały się radiowymi przebojami oraz osiągnęły zaszczytne wysokie miejsca w internetowych serwisach streamingowych. The Dumplings cieszą się uznaniem słuchaczy, ale i krytyków - ich debiutancki album w 2015 roku otrzymał Fryderyka za najlepszy fonograficzny debiut roku. Zespołowi przyznano także Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego w 2016 roku.

The Dumplings pojawiają się gościnnie na festiwalach i muzycznych wydarzeniach, a ich koncerty to zawsze pozytywna dawka energii. Do niedawna zespół zawiesił swoją działalność, a artyści skupili się na swoich pozostałych projektach, duet zapowiedział jednak powrót, dlatego fani spodziewają się zupełnie nowego materiału.

Zarówno Karaś, jak i Święs tworzą muzykę również dla innych artystów i często pojawiają się gościnnie w utworach twórców, takich jak Ten Typ Mes, Fisz, Emade, Tworzywo czy Wojtek Mazolewski. Oprócz kariery muzycznej Justyna Święs rozwija się również w aktorstwie - w ostatnim czasie zagrała na wielkim ekranie w produkcji "Piosenki o miłości" u boku Tomasza Włosoka. Karaś z kolei rozwijał się muzycznie u boku Piotra Roguckiego, tworząc duet Karaś/Rogucki, z którym stworzył wiele hitów z czołówek list przebojów. Duet z The Dumplings prowadzi również własne audycje radiowe - audycję „Oceanarium” i „Dziewczyny grają” w Czwórce.


Musicwaterfestival.pl to atrakcyjne wydarzenie dla wszystkich fanów polskiej sceny muzycznej. Jest to wyjątkowy festiwal organizowany nad wodą!