XXANAXX

Dodał Maciej Cholewa - 02-09-22

XXANAXX

XXANAXX to polski zespół muzyczny, który zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej. Istnieje na rynku muzycznym od 2012 roku. W składzie zespołu znajdziemy wokalistkę Klaudię Szafrańską z Konina i muzyka Michała Wasilewskiego ze Szczytna. Klaudia i Michał spotkali się po występie kobiety w programie X Factor, kiedy poszukiwała ona producenta. Szybko powstał pomysł na stworzenie zespołu, którego nazwa nawiązuje do lekarstwa na uspokojenie. Co warto wiedzieć o karierze XXANAXX?

Krótki opis muzyki i kariery

Muzycy wskazują, ze ich celem jest wprowadzenie słuchaczy w wyższy stan odprężenia. Faktem jest, że XXANAXX to jeden z najspokojniejszych zespołów na scenie elektronicznej. Michał Wasilewski zajmuje się od wielu lat muzyką miejską, działając także samodzielnie jako Lance Flare. Muzyk tworzy deep house i tym podobne gatunki. Wskazuje, że artysta zawsze potrzebuje drugiego projektu, który pozwala mu odetchnąć od innych obowiązków. Jednakże popularność przyniósł Michałowi zespół XXANAXX.

Kariera zespołu rozpoczęła się w 2012 roku - wtedy powstał singiel Disappear. Kolejne ciekawe piosenki to Hurt Me, On The Edge i Love From Japan. Warto zauważyć, że zespół ma na swoim koncie pierwsze wydawnictwo. Na płycie winylowej znajdują się 3 piosenki i 3 remiksy, które przygotowali xxxy, Spisek Jednego i Envee. Muzyka XXANAXX trafia w gust nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Na każdym kroku Michał i Klaudia zaskakują nas czymś nowym. 

Debiutancki album zespół wydał w 2014 roku. Płyta Triangles promowana była singlem Stay. Co ciekawe, nagrania z tego albumu znalazły się na 31, miejscu krajowej listy przebojów. Wydawca to Warner Music - wytwórnia w tym samym roku podjęła współpracę z inną młodą twarzą muzyki elektronicznej (The Dumplings). Te zespoły mają na swoim koncie wielu fanów. Setki stworzonych utworów cały są przesłuchiwane na YouTube i innych kanałach muzycznych. Spotkanie Klaudii i Michała zaowocowało powstaniem grupy XXANAXX, która cały czas się rozwija w branży muzycznej. 


Musicwaterfestival.pl to atrakcyjne wydarzenie dla wszystkich fanów polskiej sceny muzycznej. Jest to wyjątkowy festiwal organizowany nad wodą!